Єдиний державний реєстр судових рішень України (скорочена назва – ЄДРСР), (посилання – reyestr.court.gov.ua) є онлайн сервісом, який забезпечує доступ до інформації про судові рішення, винесені в Україні. Цей реєстр є частиною юридичної системи України та має за мету забезпечити відкритість та доступність інформації про судові рішення для всіх зацікавлених сторін.
В реєстрі можна знайти рішення, винесені судами різних інстанцій, включаючи суди областей, міські суди та апеляційні суди, Верховного суду України, тощо. Вся інформація в реєстрі оновлюється на постійній основі, так що ви можете бути впевнені, що маєте доступ до актуальної інформації.
Кожен суддя зобов’язаний публікувати в реєстрі не лише рішення по суті справи, а й усі процесуальні документи такі як: ухвали про відкриття проваджень, про поновлення учасникам строків на звернення до суду, ухвали про перенесення засідань, тощо.
Використання реєстру дуже просте та зручне. Ви можете здійснювати пошук рішень, щоб знайти потрібну практику судів.
Для пошуку найсвіжіших судових рішень обов’язково використовуйте опцію «Сортування:» із значенням «за датою ухвалення рішення | за спаданням».
Здійснюючи пошуковий запит через меню «Пошук за контекстом», ви отримаєте перелік документів з урахуванням усіх слів. Наприклад, якщо вказати назву компанії «Рога та копита» без лапок, то буде здійснено пошук судових рішень за словами «Рога», «та», «копита».
Тому, варто уточнювати свої запити та відсіювати зайві судові рішення шляхом використання спеціальних параметрів, а саме:
- Здійснювати пошук за точною фразою («»)
Для здійснення пошуку за точною фразою її потрібно взяти в подвійні лапки. В лапки можна брати в тому числі і частину запиту. Наприклад: «зняття арешту з майна», «зняття арешту з майна» транспортного засобу.
- Якщо номер справи відомий лише частково (?)
Знак питання використовується для заміни будь-якого невідомого символу у номері справи. Для цієї операції в реєстрі судових рішень пошук здійснюється через вікно для пошуку «Справа №». Наприклад: 5637/232?/23.
- Здійснення пошуку за основною частиною слова (*)
Функція дає можливість не враховувати в запиті символ або символи. Достатньо написати корінь основного слова, а символи які не треба враховувати замінити зірочкою. Перед знаком має бути не менше трьох символів. Між зірочкою і коренем слова пробілу не потрібно, частина слова має складатися не менш ніж із трьох символів. Наприклад: арешт*.
- Один з варіантів (OR)
Використовуйте OR (переклад з англійської – «або»). Дозволить знайти один з двох варіантів. Прописується великими літерами. Наприклад: рішення OR ухвала.
- Врахування всіх варіантів (AND)
Використовуйте AND (переклад з англійської – «і») Дозволить шукати документи, які одночасно містять кілька слів або фраз. Прописується великими літерами. Наприклад: стягнення AND аліментів.
- Виключення із запиту (NOT)
Використовуйте NOT (переклад з англійської – «ні»). Будуть включені до результатів пошуку всі значення перед NOT та виключені після. Потрібно використовувати не менш ніж два пошукових слова. Прописується великими літерами. Наприклад: стягнення NOT аліменти.
- Обов’язкове включення слова (+)
Використовуйте «+», якщо потрібно знайти рішення, ухвалу, постанову, які обов’язково будуть включати певне слово. «+» ставиться перед словом, яке необхідно знайти (без пробілу). Наприклад: витребування +документів.
- Обов’язкове виключення слова (–)
Використовуйте «-», якщо потрібно знайти рішення , ухвалу, постанову, які не мають включати певні слова. «-» ставиться перед словом, яке необхідно виключити із пошуку (без пробілу). Наприклад: арешт -обладнання.
- Комбінований пошук ( )
Використовуйте ( ), якщо потрібно знайти рішення , ухвалу, постанову, якщо необхідно об’єднати варіанти пошуку. Для цього використовуються дужки. Не застосовуються на початку запиту. Наприклад: стягнення заборгованості AND (аліменти OR дитина).
Перераховані вище способи пошуку заощадять ваш час.
ПРИМІТКА: З міркувань захисту персональних даних пошуку за Прізвищем, Ім’ям та По-батькові на сервісі не здійснюється! Для цього необхідно використовувати інший сервіс –«Судова влада України».
Рекомендуємо ознайомитися з “Всі реєстри України“.
One comment
Сергій
Від Ткачук Сергій Леонідович